Превенција дигиталног насиља и радионица о родном насиљу

Превенција дигиталног насиља

У Културном центру у понедељак 27. 10. 2014. у 19 часова одржана је трибина о дигиталном насиљу.

Трибини је присуствовало 25 посетилаца из ОШ “Петар Петровић Његош” у Зрењанину.

Након представљања, водитеља трибине и чланова БМК, присутни/е су се упознали са постојањем БМК и могућностима за укључење у рад, организацију и активности у клубу.

После пројекције филма Tagged, покренута је дискусија коју су моделирали чланови БМК уз присуство менторке програма Школа без насиља Рајке Чекрџин.

Након дискусије Немања Голушин, гост трибине и омладински активиста, поразговарао је са ученицима/цама на тему како се заштитити на интернету и како се контролисати да не будеш насилан/на у односу на друге кориснике/це.

Дискусија је била веома активна и сви учесници на трибини су узели активно учешће, постављали питања и делили своја искуства  која су стекли/е боравећи у дигиталном свету.

Трибина се завршила договором око плана активности за реализацију акција за наредни период.

Радионица о родном насиљу

Радионица о родном насиљу за чланове Парламента одржана је 12.11.2014, у медијатеци, а радионицу су водили психолог и наставник грађанског васпитања Душан Катић и Зорица Исаков Тољага, члан Тима за заштиту ученика од насиља.[Best_Wordpress_Gallery id=”10″ gal_title=”Digitalno nasilje”]